“Dragon Dreaming”

Pētījumi liecina, ka tikai viens no tūkstoš sapņiem piepildās.

Tādēļ mēs ticam, ka sapņi nepiepildās.

Rezultātā cilvēki pazaudē savus sapņus. 

Iestājas apātija, bezspēcības sajūta, dzīvošana no dienas uz dienu,  citu un sevis vainošana, nebeidzami īslaicīgas laimes meklējumi, atkarības,  patērnieciskums (“ja vien man piederētu vairāk, es būtu laimīgs”). 

“Dragon Dreaming” ļauj cilvēkiem savienoties ar saviem sapņiem un, tos piepildot, atklāt savu patieso būtību.

 

– Džons Krofts (John Croft), „Dragon Dreaming” projektu vadības metodes izveidotājs

“Nākotne pieder tiem,

kuri tic savu sapņu

skaistumam. ”

– Eleonora Rūzvelta

fullsizerender-2

“Dragon Dreaming” projektu vadības metode balstās uz četriem etapiem – sapņošanu, plānošanu, darīšanu un svinēšanu. Foto: no Marco Steiger personīgā arhīva.

„Dragon Dreaming” ir efektīva projektu izstrādes un apmācību metode, kas, izmantojot spēles elementus, veicina individuālo un grupas iesaisti, izaugsmi un attīstību.

 

„Dragon Dreaming” metodi izstrādājuši austrāļi Džons Krofts (John Croft) un viņa nu jau mūžībā aizgājusī sieva Vivienna Elanta (Vivienne Elanta). Džons Krofts kopienu attīstībai, kopienu izglītībai un projektu vadībai veltījis visu savu profesionālo dzīvi un kopš 1974. gada pētījis faktorus, kas padara projektus par veiksmīgiem.

 

Šī metode holistiski apvieno tādus aspektus, kas mūsu kultūrā sen tikuši ignorēti, nošķirti vai aplūkoti tikai atsevišķi:

  • labo un kreiso smadzeņu puslodi;
  • loģiku un intuīciju;
  • indivīdu un vidi;
  • teoriju un praksi;
  • domu un rīcību;
  • darbu un atpūtu;
  • panākumus un neveiksmes.

„Dragon Dreaming” atraisa cilvēku grupas kopējās intelektuālās spējas, radošumu un sadarbību, atmodinot mūsos un kopienās esošo, bet dusošo spēku.

Četri soļi pretī savam sapņu projektam

„Dragon Dreaming” izveidotājs Džons Krofts pētījumos atklāja, ka veiksmīgi projekti apvieno četrus soļus jeb projektu etapus – sapņošanu, plānošanu, darīšanu un svinēšanu.

 

Šie soļi ir tik efektīvi un būtiski tāpēc, ka tie atbilst mūsu smadzeņu darbībai. Sapņošana un svinēšana saistās ar kreativitāti un nelineāro laiku un tātad atbilst mūsu labajai smadzeņu puslodei. Plānošana un darīšana ir lineāra, loģiska un analītiska. Par to atbild mūsu kreisā smadzeņu puslode.

 

Sapņošana

Lai padarītu savu sapni par īstenību, ir jābūt sapnim un ap to jāizveido projekts. Džona Krofta pētījumi liecina, ka 90% projektu iestrēgst sapņošanas fāzē. Parasti tas notiek tādēļ, ka cilvēki nedalās ar saviem sapņiem.
Tātad pirmais uzdevums, lai piepildītu savu sapni, ir dalīties ar to ar citiem tādā veidā, lai ap to izveidotu sapņu komandu.

Plānošana

Otrais solis ir izveidot plānu. Tomēr, izmantojot tradicionālo hierarhisko plānošanu, 90% projektu nestrādā saskaņā ar plānu. Tradicionālā plānošana sadala cilvēkus divās grupās, no kurām neviena nav pilnīgi nodevusies projektam. Neveiksmes gadījumā viena grupa var vainot otru grupu. Šāda situācija rodas tāpēc, ka par projektu atbildīgie plānotāji vaino izpildītājus un izpildītāji vaino plānotājus par realitātes nepārzināšanu.

Darīšana

Lai piepildītu savu sapni, ir jāintegrē plānošana un darīšana, radot projektu, kurā visi ir vienlīdz iesaistīti un atbalsta viens otru.

Svinēšana

Veiktie pētījumi parāda, ka 90% projektu neilgst ilgāk par trim gadiem. Parasti tas notiek tāpēc, ka cilvēki ir pārpūlējušies, viņi vēlas kaut ko dzīvē mainīt vai mainās viņu intereses. Tam par iemeslu ir tas, ka novārtā tiek atstāts ceturtais solis – svinēšana. Svētki ir veids, kā izvairīties no pārpūles un atskatīties uz paveikto. Ceturtais solis savieno darīšanas fāzi ar sapņošanas fāzi.

“Dragon Dreaming” ir efektīvu metožu kopums, kas palīdz piepildīties 100% Taviem un Tavas komandas sapņiem – bez kompromisiem!

Kā padarīt savu projektu veiksmīgu

Četras katra veiksmīga projekta sastāvdaļas – sapņošana, plānošana, darīšana un svinēšana – atspoguļo arī četrus dažādu prasmju kopumus un personību tipus, kas nepieciešami, lai projekts izdotos.

 

Tomēr tieši šeit rodas problēma. „Darītājiem”, kuriem patīk, ka darbs tiek padarīts, vislielāko neapmierinātību sagādā darbs kopā ar „sapņotājiem”.

 

„Plānotājiem” šķiet, ka „svinētāji” ir haotiski un neorganizēti un meklē tūlītēju apmierinājumu. Turpretī „svinētāji” „plānotājus” uzskata par pedantiskiem perfekcionistiem, kuri gluži vienkārši ir garlaicīgi.

 

Bet lai projekts izdotos, visdrīzāk būs nepieciešami visi četri cilvēku tipi, tāpēc sabalansētā projektu komanda, visdrīzāk būs daudz konfliktu.

 

„Dragon Dreaming” vēsta, ka labākais veids, kā risināt šos konfliktus, ir pārvērst projektu par spēli.

Uzaiciniet savu komandu nodoties spēlei un, kad tā būs pabeigta, jūsu projekts būs izveidots, darbosies un būs satriecoši veiksmīgs.

Trīs “Dragon Dreaming” pamatvērtības

Personīgā izaugsme
Apņemšanās pilnveidoties un padarīt varošāku sevi pašu.
Komandu un kopienu veidošana
Komandas un kopienu, kurās ietilpstam, stiprināšana.
Gādība par Zemi
Visu dzīvības formu labsajūtas un uzplaukuma vairošana.
fullsizerender-1a

“Dragon Dreaming” pamatā ir uzskats, ka ceļā uz sapņu realizēšanu, mums nāksies saskarties ar saviem iekšējiem pūķiem jeb drakoniem. Foto: no Marco Steiger personīgā arhīva.

Uzzini arī par permakultūru